Bizi takip edin
|
EN

Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü

Sınavlar

Uluslararası geçerliliği olan sınavlarla ilgili açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.

TOEFL (Test Of English as a Foreign Language):

Ana dili İngilizce olmayanların İngilizce yeterliliğini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen ve uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır.Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve bazı günlerde Eskişehir ve Adana’da testler yapılır.TOEFL sınavı ile ilgili detaylı bilgiye https://www.ets.org/tr/toefl/ adresinden ulaşabilirsiniz.

GMAT (Graduate Management Admission Test)

GMAT, Yurt dışında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren çoğu okulun yüksek lisans, MBA veya doktora yapacak öğrencilerden istedikleri, bilgisayar üzerinde uygulanan, sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçmeyi amaçlayan bir testtir. GMAT sınavında en az 200 en çok 800 not alınır. Yurtdışındaki üniversitelerin büyük çoğunluğu 600 ve üzeri bir sonuç almanızı ister. GMAT sınavı ile ilgili detaylı bilgiye http://www.mba.com/global/the-gmat-exam.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

GRE (Graduate Record Examinations) :

GRE, A.B.D. ve diğer ülkelerde İşletme, hukuk ve tıp eğitimi haricindeki diğer bütün dallar için (mühendislik, fen bilimleri, eğitim, sosyal bilimler, doğal bilimler gibi) eğitim dili İngilizce olan master ve doktora programlarına dahil olmak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır.GRE General Test birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bilgisayarlı olarak (Computer-Based General Test) yapılmaktadır.GRE General Test genel kapsamlı bır sınav olup GRE sınavını kabul koşulu olarak belirlenmiş olan tüm yüksek lisans ve doktora programlarına başvuranlar tarafından alınması gerekmektedir. GRE sinavi ile ilgili detayı bilgiye  http://www.ets.org/gre adresinden ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYAİzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.